Resultat
HEM / Resultat
Uppdaterad: 06 jul

Tävlingsresultat

Här finner ni alla de olika tävlingarnas resultat i tabellformat. Det här motsvarar den fysiska anslagstavlan som brukar stå på våra läger.

 

Innehåll 
Innehåll
Innehåll
Innehåll
Relaterat

Onlinelägret

Onlinestafetten
Västergötland:
Forsberg, Rundström & Carlson
Tablå
Tvåmanna: Oskar & Sara
Flermanna: Ambar, Satya & Tuva
Ungdomsstafetten
Team Gränsö
Onlineathlon
Janne på Katthultet

MÅNGKAMPEN

 

Elit

Erik Malmborg

Veteran

Tomas Lundh

 

Amatör

Ulf Lögdberg

Nybörjare

Lina
Onlinestafetten
Smålands uttrar
Onlineathlon
Jonas H

MÅNGKAMPEN

 

Elit

Jesper

Veteran

Bo Malmborg

 

Amatör

Hilda

Nybörjare

Tove Leifland
Onlinestafetten
FK Herkules
Onlineathlon
Hilda L

MÅNGKAMPEN

Elit

Karin Malmborg

Veteran

Ingela Hagfalk

Amatör

Emilia

Nybörjare

Molly Sandberg

Elit

Erik Malmborg

 

Stövelkast – 38,5m
Stående längdhopp – 292cm
Tid 2 km – 10 min 05 sek
Antal armhävningar – 63 st
Tid snabblopp – 12,46 sek
Tid simning – 129 sek

Total poäng: 797

Jesper

 

Stövelkast – 28,9 m
Stående längdhopp – 234 cm
Tid 2 km – 9 min 45 sek
Antal armhävningar – 36
Tid snabblopp – 14 sek
Tid simning – 163 sek

Total poäng: 604 

Karin Malmborg

 

Stövelkast – 24 m
Stående längdhopp – 203 cm
Tid 2 km – 16 min
Antal armhävningar – 30 st
Tid snabblopp – 17 sek
Tid simning – 300 sek

Total poäng: 393

Emelie Malmborg

 

Stövelkast – 17,4 m
Stående längdhopp – 185 cm
Tid 2 km – 14 min 38 sek
Antal armhävningar – 11 st
Tid snabblopp – 17,4 sek
Tid simning – 189 sek

Total poäng: 354

Veteran                               

Thomas Lundh

 

Stövelkast – 24 m
Stående längdhopp – 230 cm
Tid 2 km – 11 min
Antal armhävningar – 30 st
Tid snabblopp – 17 sek
Tid simning – 131 sek

Total poäng: 543

Bo Malmborg

Stövelkast – 26.7 m
Stående längdhopp – 205 cm
Tid 2 km – 11 min 15 sek
Antal armhävningar – 10
Tid snabblopp – 17.23 sek
Tid simning – 

Total poäng: 382

Ingela Hagfalk

 

Stövelkast – 11.1 m
Stående längdhopp – 129 cm
Tid 2 km – 12 min 2 sek
Antal armhävningar – 17
Tid snabblopp – 25 sek
Tid simning – 164 sek

Total poäng: 292

Kristina Hagfalk

 

Stövelkast – 13 m
Stående längdhopp – 109 cm
Tid 2 km – 13 min 3 sek
Antal armhävningar – 18
Tid snabblopp – 29 sek
Tid simning – 133 sek

Total poäng: 270

Janne på Katthultet

 

Stövelkast – 11 m
Stående längdhopp – 102 cm
Tid 2 km – 9 min 49 sek
Antal armhävningar – 10
Tid snabblopp – 32 sek
Tid simning – 203 sek

Total poäng: 233

Mona Norrman

 

Stövelkast – 18 m
Stående längdhopp – 95 cm
Tid 2 km – 15 min 18 sek
Antal armhävningar – 10 
Tid snabblopp – 38 sek
Tid simning – 190

Total poäng: 213

Amatör

Ulf Lögdberg

 

Stövelkast – 21.9 m
Stående längdhopp – 216 cm
Tid 2 km – 9 min 59 sek
Antal armhävningar – 25
Tid snabblopp – 18.03 sek
Tid simning – 116 sek

Total poäng: 522

Hilda

 

Stövelkast – 16.7 m
Stående längdhopp – 202 cm
Tid 2 km – 11 min 30 sek
Antal armhävningar – 26
Tid snabblopp – 16.29 sek
Tid simning – 129 sek

Total poäng: 472

Emilia

 

Stövelkast – 14.2 m
Stående längdhopp – 163 cm
Tid 2 km – 10 min
Antal armhävningar – 40
Tid snabblopp – 19 sek
Tid simning – 191 sek

Total poäng: 444

Kalle Malmborg

 

Stövelkast – 28.3 m
Stående längdhopp – 203 cm
Tid 2 km – 
Antal armhävningar – 22
Tid snabblopp – 17.01 sek
Tid simning – 270 sek

Total poäng: 372

Jonas Amnesten

 

Stövelkast – 15 m
Stående längdhopp – 183 cm
Tid 2 km – 15 min 
Antal armhävningar – 23
Tid snabblopp – 29 sek
Tid simning – 56 sek

Total poäng: 365

Linda inte Malmborg

 

Stövelkast – 21 m
Stående längdhopp – 203 cm
Tid 2 km –
Antal armhävningar – 15 
Tid snabblopp – 20.45 sek
Tid simning – 230 sek

Total poäng: 314

Mie

 

Stövelkast – 16.8 m
Stående längdhopp – 180 cm
Tid 2 km – 15 min
Antal armhävningar – 12
Tid snabblopp – 31 sek
Tid simning – 180 sek

Total poäng: 275

Emma Amnesten

 

Stövelkast – 9 m
Stående längdhopp – 135 cm
Tid 2 km – 15 min
Antal armhävningar – 4
Tid snabblopp – 34 sek
Tid simning – 99 sek

Total poäng: 218

Cecilia Hjortsten

 

Stövelkast – 13.5 m
Stående längdhopp – 146 cm
Tid 2 km – 18 min
Antal armhävningar – 11
Tid snabblopp – 20 sek
Tid simning – 300 sek

Total poäng: 203

Zelda Amnesten

 

Stövelkast – 2 m
Stående längdhopp – 28 cm
Tid 2 km – 15 min
Antal armhävningar – 
Tid snabblopp – 130 sek
Tid simning – 480 sek

Total poäng: 83

Boa Söderholm

 

Stövelkast – 1 m
Stående längdhopp – 115 cm
Tid 2 km – 19 min
Antal armhävningar – 
Tid snabblopp – 40 sek
Tid simning – 300 sek

Total poäng: 73

Nybörjare

Lina

 

Stövelkast – 14.5 m
Stående längdhopp – 171 cm
Tid 2 km – 12 min 36 sek
Antal armhävningar – 26
Tid snabblopp – 18.87 sek
Tid simning – 195 sek

Total poäng: 384

Tove Leifland

 

 

Stövelkast – 11 m
Stående längdhopp – 190 cm
Tid 2 km – 13 min 
Antal armhävningar – 19
Tid snabblopp – 18 sek
Tid simning – 146 sek

Total poäng: 380

Molly Sandberg

 

 

Stövelkast – 9 m
Stående längdhopp – 198 cm
Tid 2 km – 14 min
Antal armhävningar – 19
Tid snabblopp – 19 sek
Tid simning – 183 sek

Total poäng: 344

Elvin

 

Stövelkast – 17.5 m
Stående längdhopp – 167 cm
Tid 2 km – 12 min
Antal armhävningar – 24
Tid snabblopp – 22 sek
Tid simning –

Total poäng: 314

Lotta

 

 

Stövelkast – 14.3 m
Stående längdhopp – 132 cm
Tid 2 km – 11 min 45 sek
Antal armhävningar – 25
Tid snabblopp – 24 sek
Tid simning – 240 sek

Total poäng: 309

Kajsa Malmborg

 

 

Stövelkast – 15 m
Stående längdhopp – 173 cm
Tid 2 km – 14 min 30 sek
Antal armhävningar – 7 
Tid snabblopp – 19.47 sek
Tid simning – 242 sek

Total poäng: 285

Sigrid

 

Stövelkast – 19.6 m
Stående längdhopp – 177 cm
Tid 2 km – 
Antal armhävningar – 16 
Tid snabblopp – 19.89 sek
Tid simning – 261 sek

Total poäng: 279

Axel Malmborg

 

 

Stövelkast – 14.15 m
Stående längdhopp – 140 cm
Tid 2 km – 14 min
Antal armhävningar – 8
Tid snabblopp – 18.83 sek
Tid simning – 364 sek

Total poäng: 235

Leo Malmborg

 

Stövelkast – 14 m
Stående längdhopp – 120 cm
Tid 2 km – 
Antal armhävningar – 13
Tid snabblopp – 22 sek
Tid simning – 360 sek

Total poäng: 163

Oskar Malmborg

 

 

Stövelkast – 9 m
Stående längdhopp – 135 cm
Tid 2 km – 24 min
Antal armhävningar – 4
Tid snabblopp – 28.24 sek
Tid simning – 640 sek

Total poäng: 103

Elit

Minilinus – Total poäng: 59
Erik Malmborg – Total poäng: 46
Emelie M – Total poäng: 46

Veteran

Freylands – Total poäng: 55
Ingrid Olsson – Total poäng: 52
Riksspelman – Total poäng: 48
Kristina Hagfalk – Total poäng: 47
Ingela Hagfalk – Total poäng: 42
Karin Sahlberg – Total poäng: 41
Pelle Börjeson – Total poäng: 40
Håkan Höglind – Total poäng: 40
Janne på katthultet – Total poäng: 34

Amatör

Frida A – Total poäng: 62
Pär Söderhjelm – Total poäng: 62
Chippens matte – Total poäng: 56
Jenny – Total poäng: 53
Marcus Andersson – Total poäng: 53
Ulf Lögdberg – Total poäng: 52
Amnestens – Total poäng: 49
Cecilia Hjortsten – Total poäng: 48
Arne Sahlberg – Total poäng: 45
Björn Hjortsten – Total poäng: 45
Paula Nordöen – Total poäng: 44
CRR – Total poäng: 42
Emma Söderhjelm – Total poäng: 42
Annika – Total poäng: 41
Viktor Kull – Total poäng: 40
Andreas Hansen – Total poäng: 40
Lena J – Total poäng: 39
Janne i backen – Total poäng: 38
Anna-Lena Sahlberg – Total poäng: 34
Hilda – Total poäng: 32
Mie – Total poäng: 31
Ida Hjortsten – Total poäng: 27

Nybörjare

Jeanette Folkegård – Total poäng: 43
E – Total poäng: 42
Lina Lögdberg – Total poäng: 28

Eftersläntrare

Tobias Friberg – Total poäng: 52
Kerstin L – Veteran – Total poäng: 51
Roffloff – Elit – Total poäng: 44
Rasmus Gustafsson – Elit – Total poäng: 44
Vrenamicke – Amatör – Total poäng: 40
Eva – Amatör – Total poäng: 35
Issa – Amatör – Total poäng: 34
Fogel – Amatör – Total poäng: 30

Onlinestafetten

Västergötland: Forsberg, Rundström & Carlson - Total tid: 24 min 31 sek

 

Nils Forsberg-Rundström
Elis Forsberg-Rundström
Jon Forsberg-Rundström
Katarina Rundström
Johanna Carlson
Hans-Olof Carlson

Smålands uttrar - Total tid: 27 min 57 sek

 

Frida
Arne
Pär
Emma
Anna-Lena

FK Herkules - Total tid: 28 min 29 sek

 

Alexander
Janne på Katthultet
Alexander
Håkan
Alexander
Håkan
Alexander

Lyon-Vrena-Tumba-stafettarna - Total tid: 34 min 6 sek

 

Erik
Helen
Ingalill
Jan-Olov
Mikael
Tanguy
Alex

Freyland - Total tid: 38 min 38 sek

 

Manne
Karin
Simon
Lukas
Max
Sara

Malmborg grön - Total tid: 40 min 56 sek

 

Josef
Linda
Sigrid
Alma
Leo
Karin

Eskilstuna FK - Total tid: 41 min 38 sek

 

Ylva Friberg-Kjellerstedt
Mats Westberg
Tobias Friberg
Linnea Kliv
Björn Friberg
Sammi Kliv
Jeanette Folkegård

Malmborg gul - Total tid: 46 min 2 sek

 

Ullis
Emelie
Kalle
Axel
Oskar
Kajsa

Ungdomsstafett

Team Gränsö – Total tid: 12 min 35 sek

Hilda Lögdberg
Lina Lögdberg
Stig Hangvar
Ture Hangvar
Emil Weidmert
Isak Weidmert
Elsa Weidmert

Onlineathlon

Janne på Katthultet – Total tid: 14 min 45 sek
Jonas H – Total tid: 15 min 38 sek
Hilda L – Total tid: 17 min 28 sek
Jesper – Total tid: 18 min 30 sek
Emilia – Total tid: 18 min 58 sek
Elvin – Total tid: 19 min 20 sek
Lotta – Total tid: 19 min 44 sek
Erik From

Frågor?

Erik From

Tävlingansvarig
Relaterat

Onlinelägret